Beemmunity Unlimited sp. z o.o.

Branża: 

Produkcja preparatów ochronnych

CEO: 

Aneta Ptaszyńska

Rok założenia: 

2020

Pszczoły i konopie? Pestycydy i choroby dziesiątkują społeczności pszczele na całym świecie. Brak pszczół sprawia, że załamują się całe ekosystemy. Bez pszczół nie będzie roślin, bez roślin nie będzie jedzenia.

Dzięki konopiom i współpracy zespołu Beemmunity z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał już jeden patent i dwa zgłoszenia patentowe. Ich komercjalizacja pozwoli uodpornić naszych pszczelich przyjaciół… i przy okazji uratuje świat.

Co może zagrażać pszczołom?

Dwiema najczęstszymi przyczynami wymierania pszczół na całym świecie są pestycydy i choroba o nazwie warroza.

Pszczoła po kontakcie z pestycydami może albo umrzeć na miejscu, nie wracając do ula, albo może przetransportować pestycydy do ula, do rodziny pszczelej. W drugim przypadku dochodzi do skażenia całej rodziny, królowej matki, pozostałych pszczół robotnic oraz często miodu.

Badania naukowe prowadzone przez zespół Profesor Anety Ptaszyńskiej od ponad 10 lat na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dowodzą, że każdy kontakt pszczół z pestycydami osłabia ich odporność i prowadzi do szybkiej śmierci. Dodatkowo jeśli osłabiona rodzina pszczela zostanie zainfekowana warrozą jej szanse na przeżycie zimy maleją niemal do zera.

Warroza to choroba wywoływana przez pasożyta pszczelego Varroa destructor. Obecnie aby z nim walczyć, używa się chemicznych środków, które przez swoją toksyczność zatruwają miód i nie mogą być stosowane podczas miodobrania. Środki te są niebezpieczne również dla ludzi i środowiska.

Rozwiązania proponowane przez Beemmunity są bezpieczne, skuteczne, naturalne, przyjazne środowisku i lubiane przez pszczoły.

Udostępnij emisję

Dlaczego warto zapisać się do newslettera?

benefit-1

Powiadomienie o starcie

Będziesz jedną z pierwszych osób, które poinformujemy o starcie kampanii, a najważniejsze informacje o spółce otrzymasz jeszcze przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu masz pewność, że nie umknie Ci możliwość inwestycji.
benefit-1

Early Bird

Pierwszym dniom kampanii często towarzyszą limitowane, atrakcyjniejsze pakiety dodatkowych korzyści - nie przegapisz ich. Ponadto, inwestorzy inwestujący jako pierwsi cieszą się nawet o 10% atrakcyjniejszą wyceną spółki.
benefit-1

Brak spamu

Nie wysyłamy niechcianych wiadomości - będziesz otrzymywać jedynie informacje na temat spółki oraz cykliczny newsletter Beesfund.